Search form

ВРЕМЕНСКА
ПРОГНОЗА
 • Скопје
 • Битола
 • Охрид
 • Струга
 • Куманово
 • Тетово
 • Гостивар
 • Велес
 • Штип
 • Прилеп
 • Струмица
 • Гевгелија
 • Крива Паланка
 • Дебар
 • Неготино
 • Кавадарци
 • Берово
 • Виница
 • Радовиш
 • Валандово
 • Делчево
 • Кочани
 • Пробиштип
Pixel.mk

South Central Ventures инвестира 500.000 фунти во InPlayer

InPlayer, македонско-британска компанија која има развиено своја платформа за монетизација и им помага на многу светски компании во монетизирање на нивните дигитални содржини, официјално ја...

Pixel.mk

IMS Internet Media Services постигна договор за стекнување на главен удел во Httpool

IMS Internet Media Services (IMS), подружница на Sony Pictures Television Networks и една од најголемите...

Pixel.mk

И Спајдермен стана Одмаздник

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во изработката на визуелните ефекти...

Pixel.mk

THE CHICK COREA ELEKTRIC BAND ќе гостува во Скопје

Легендарниот џез-состав „THE CHICK COREA ELEKTRIC BAND“ ќе гостува во Скопје, на 2 јули во Метрополис...

Pixel.mk

Thievery Corporation го отворија Skopje Calling

 „Тивери корпорејшн“ вчеравечер одржа концерт на стадионот на АРМ во Скопје и со нивниот настап...

Pixel.mk

THIEVERY CORPORATION: ОЧЕКУВАЈТЕ ОДЛИЧНА ЗАБАВА!

Се радуваме на нашето повторно доаѓање во Скопје, иако првиот пат нашиот настап беше оневозможен поради...

Pixel.mk

Том Круз во невозможна мисија против Мумијата

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во изработката на визуелните ефекти...

Pixel.mk

Ивана Каран: Се подготвувам за 3ти септември како да е крај на светот

Нè пречека атмосфера на бајка кога влеговме во атељето на Ивана Каран во Куманово. Златни бордури на ѕидовите,...

Pixel.mk

"Lancôme Make Up Show" by Ивана Лисак

Создаден во 1935 година од страна на визионерот Armand Petitjean со цел да го промовира францускиот стил и вкус низ целиот свет, Ланком секогаш бил олицетворение на современата убавина. 

Pixel.mk

FWSK AW'16/17 во полн сјај во хотел Мериот

Во центарот на Скопје, во хотел Мериот, вчера започна 14-тиот Fashion Weekend Skopje за претстојната AW'16/17 сезона. Настанот ќе трае...

Pixel.mk

Инспирација за улична мода и убавина

Модните ревии во Њујорк, Лондон, Париз и Милан нè усмеруваат кон трендови кој сите ќе нè...

Pixel.mk

Модни додадоци за овој ноември

Ноември е скоро тука, време е да се релаксираме пред прозорецот со шолја лате и да уживаме во дождот и во палетата на есенски бои, но...

Pixel.mk

Ви го најавуваме “InTech MeetUp #2” на 14-ти март

Со задоволство го најавуваме вториот InTech MeetUp, на 14 март, кој и овојпат ќе се одржи во МКЦ Клуб Ресторан во 18:00 часот.

Pixel.mk

6 денa до првиот InTech MeetUp. Што да очекувате?

Останаа уште 6 дена до почетокот на првиот InTech MeetUp. Тимот ветува убава атмосфера и проширување на знаењето. Дознајте повеќе во...

Pixel.mk

Интернационален бизнис настан за деловни средби помеѓу фирми од секторот на информациони технологии

На 17-ти и 18-ти ноември, во Скопје, ќе се одржи вториот по ред интернационален настан...

Pixel.mk

Вовед во Microsoft Surface Studio

Време е вие да станете центарот на креативниот процес. А тоа сега е возможно со Microsoft Surface Studio.